SO02 - Apartmány Košická 52
53789
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-53789,theme-cabin,cabin-core-1.0.2,vcwb,woocommerce-no-js,select-theme-ver-3.3,ajax_fade,page_not_loaded,,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive

Objekt SO 02

Objekt SO 02 je jedným z dvoch hlavných objektov projektu „Prestavba objektu Košická 52, Bratislava“. Ide o jestvujúcu budovu s 2 nadzemnými a 1 podzemným podlažím. Budova bola v minulosti funkčne prepojená s dvoma objektami – na severozápadnej fasáde a apartmánovým domom Košická 52 a na juhozápadnej fasáde s bytovým domom Košická 52A. V súčasnosti sú obe prepojenia zrušené a všetky tri budovy fungujú samostatne. Objekt je napojený na existujúce inžinierske siete a do budovy je dovedená optická sieť od operátorov SWAN, SLOVANET a UPC. Prístup do riešeného objektu je z ulice Kohútová (parking, hlavný vstup) a Košická (vedľajší vstup). Budúca funkcia objektu je špecifikovaná na základe územného plánu zóny – povolené sú služby, obchod alebo administratíva. Objekt disponuje celkom 16 parkovacími miestami situovanými na teréne po obvode budovy. V prípade väčšej kapacity, je možné zabezpečiť parkovanie formou prenájmu parkovacích miest v susednom parkovacom dome, situovanom vedľa objektu SO02.

 

Zastavaná plocha: 622 m2

Otvorené átrium: 225,7 m2

Hrubá podlahová plocha: 1.PP – 626 m2

Hrubá podlahová plocha: 1.NP – 635 m2 (851,84 m2 – variant so zastavaným átriom)

Hrubá podlahová plocha: 2.NP – 848 m2 (978,56 m2 – variant so zastavaným átriom)

 

Ku koncu minulého roka sme vyhlásili internú súťaž na spracovanie architektonickej štúdie, ktorej cieľom bolo nájsť vhodné využitie objektu s optimálnym dispozičným riešením pri zachovaní pôvodného tvaru a hmoty (návrh podoby fasády a dispozície). Súťažné návrhy odovzdali 4 architektonické ateliéri.

Napíšte nám a dohodnite si stretnutie

 

reding@reding.sk